Fakültemiz İşbirliğiyle Üniversitemiz ve DAKA Arasında Önemli Protokol İmzalandı

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA), TEKNOFEST İstanbul’da üniversitemize model bir roket yapımı projesi desteğinde bulundu. Bu kapsamda üniversitemiz ve DAKA arasında ‘‘TEKNOFEST Havacılık, Uzay Ve Teknoloji Festivali- İstanbul Yarışması İş Birliği Protokolü’’ imzalandı. Muş Alparslan Üniversitesi ve DAKA arasında yapılan protokolün imzaları Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat ve DAKA Genel Sekreteri Halil İbrahim Güray tarafından atıldı.

Üniversitede düzenlenen imza töreninde Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ulaş Çaydaş ve DAKA Muş YDO Koordinatörü Muhammed Ali Yıldırım da hazır bulundu. Protokol ile havacılık, uzay ve teknoloji konularında öğrencilerde farkındalık oluşturmak, alana ilgili gençleri desteklemek, öğrencileri geleceğin teknolojileri üzerinde araştırma yapmaya özendirmek amaçlandı. Protokol içeriği, üniversitemiz öğrencilerinin takım olarak tasarımlarıyla 2021’de düzenlenecek olan TEKNOFEST’te yer almalarına katkı sağlayacak. 2021 yılı Eylül ayında gerçekleştirilecek olan TEKNOFEST’e katılım sağlanması noktasında da örnek teşkil edecek.

DAKA’nın da desteğiyle, protokol çerçevesinde üniversitemizin ‘‘Roket Yarışması’’ kategorisine katılım sağlaması, model bir roket üretmesi ve başarılı bir şekilde fırlatma gerçekleştirilmesi hedefleniyor.