Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Protokol İmzalandı

Üniversitemiz ile Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında 21.01.2021 tarihinde bir protokol daha imzalandı. “Bilişim Teknolojileri Eğitimi ve Faaliyetleri İş Birliği Protokolü” başlıklı bu protokol, İl Milli Eğitim Müdürü Enver KIVANÇ ve Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ulaş ÇAYDAŞ tarafından imzalanandı. Muş ilindeki Mesleki ve Teknik Liseleri Bilişim Teknolojileri Bölümleri ile Muş Alparslan Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü arasında yürütülecek olan bu protokol; mesleki ve teknik liselerin bilişim teknolojileri bölümü öğrencilerinin bilişim dünyasına olan farkındalıklarını arttırmak ve geleceğe dönük plan ve projelerini daha iyi tasarlayabilmek adına üniversite-ortaöğretim işbirliğini artırmayı amaçlamaktadır.

Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü ile yürütülecek olan bu protokol çerçevesinde, eğitim-öğretimde karşılıklı öğrenci ve öğretim elemanı hareketlilikleri, proje çalışmaları, sosyal ve kültürel etkinlikler vb. konularda iş birlikleri kurulacaktır.

İmza töreninde her iki taraf da imzalanan protokolden duydukları memnuniyeti dile getirip; ilimize, üniversitemize ve milli eğitim camiamıza hayırlara vesile olmasını temenni ettiler.