Fakültemizde Dr. Öğretim Üyesi Ömer Arslan tarafından “Muş Sanayi Modeli” başlıklı seminer düzenlendi

Dr. Öğr. Üyesi Ömer Arslan, ‘Çarşamba Seminerleri’ kapsamında, 25 Aralık Çarşamba günü Mühendislik-Mimarlık Fakültesi’nde (MMF) saat 11.00’de gerçekleştirilen seminerde ‘Muş Sanayi Modeli’ni ele aldı.

Dr. Arslan, 2019 yılında yayınladığı, ‘‘İllere Özgü Etkin Dikey Sanayi Politikaları Geliştirme Bağlamında Muş Sanayi Modeli‘‘ kitabının içeriği özetlediği sunumunda, etkin dikey sanayi politikaları geliştirilebilmesi için her kentin sosyo-ekonomik durumunun ve sanayisinin göz önünde bulundurulmasının ve dünyadaki iyi uygulamalardan faydalanılmasının önemine değindi. Arslan’ın, Muş’un etkin bir şekilde sanayileşmesini sağlayacak bir model oluşturmaya çalıştığı kitabını özetlediği seminere MMF Dekanı Prof. Dr. Bülent Özdalyan, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Recep Kotan, KOSGEB İl Müdürü Kenan Mergen, DAKA İl temsilcisi Dr. M. Ali Yıldırım, Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ekrem Erliğ, Muş’un önde gelen sanayicileri ve üniversitemiz akademisyenleri büyük ilgi gösterdi.

Katılımcılar sunum sonrasında MMF Dekanı Prof. Dr. Bülent Özdalyan’ın ofisinde gerçekleştirdikleri sohbetle üniversitemiz ve fakültemiz hakkında daha detaylı konuşma ve fikir alışverişi gerçekleştirdiler